Litteken voor altijd!

Op 5 oktober 2015, over deze onderwerpen: Kerkhoven, Slimmerick van Hulshout

Slimmerick van Hulshout – oktober 2015 – Een Litteken voor altijd…

 

‘Uit het oog, uit het hart’ dat is toch een feit

Hoopt het schepencollege, dus het bepleit

Dat het kerkhof met man en macht

Heel snel in orde wordt gebrachht

Maar  het litteken blijft, het blijft voor altijd…

Lamoraal van Hulset

 

 

Een litteken voor altijd…

 

‘Uit het oog, uit het hart’ denkt het gemeentebestuur en wil dus haar blunder van de massale ontgravingen zo snel mogelijk doen vergeten. Hiervoor worden kosten noch moeite gespaard. Onze gemeentearbeiders, die al met te weinig zijn, moeten ander werk laten liggen en moeten in het getouw om zo snel mogelijk de begraafplaatsen op te kalefateren. Gras werd ingezaaid, klinkerpaden worden aangelegd, een overkapping zal worden gebouwd, … Alles moet immers in orde zijn tegen Allerheiligen en Allerzielen. En jazeker, het zal netjes worden, daar twijfelt niemand aan. Onze gemeentearbeiders kennen immers hun stiel. Maar de begraafplaatsen zullen leeg zijn… heel leeg! Vele burgers blijven verweesd achter. Vele burgers kunnen nu geen bezoekje meer brengen aan hun dierbare overledenen. Een laatste tastbare herinnering werd hen ontnomen.

 

Een doorn in het oog…

Bij de massale ontgravingen zijn er enkele graven die niet verwijderd werden omdat de 10 jaar grafrust nog niet verstreken was. Een doorn in het oog van ons gemeentebestuur. De gemeente kan op die 10 jaar grafrust een uitzondering maken mits akkoord van de nabestaanden.  Aan hen werd voorgesteld om hun overleden familielid toch maar te laten herbegraven zodat de opkuis van de begraafplaatsen vlot zou kunnen verlopen. Dit om zo snel mogelijk alles achter de rug te hebben, om zo snel mogelijk de geslagen wonde te laten helen. Maar al worden de begraafplaatsen nog zo netjes aangelegd, de wonde blijft en zal een enorm litteken nalaten! Een litteken voor altijd…

 

Gust Van den Bruel

Hoe waardevol vond je dit artikel?

Geef hier je persoonlijke score in
De gemiddelde score is